Pamuk Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?


Sezonun son trend modasına hızlı bir giriş yapan Tommy Life yine spor tunikleri ve binbir çeşit spor giyim modelleriyle göz kamaştırmaya devam ediyor.
Önceki yazılarımızda ürünlerden modellerden ve baharı karşılayan renklerden bahsetmiştik.Peki bu ürünleri güzel kılan ihtişamlı gösteren kumaştan da bahsetmek istedim.Ürünlerimizde % 92 pamuk ve % 8 Elestan kullandık.Hemen hemen günlük hayatımızda da ürün alırken dikkat ettiğimiz nokta ürünün pamuk olmasıdır.


Pamuk Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Pamuk doğal bitkilerden oluşan bir elyaf çeşidi ve doğal bitkinin kozalarından elde edilmektedir.Pamuk kimyasal olarak pamuk mumu, yağı ve pamuk elyafından meydana gelen selülozdan oluşur.
Pamuk yün kumaşına oranla daha fazla emiciliği olduğu için nemi yüne göre çok fazla çeker.Havanın sıcak olduğu durumlarda giysilerin rahatça giyilmesini ve terin havayla birleşerek rahat bir doku kazandırır kullanıldığı alanlara.Bu sebeple genellikle iç giyimde,ev tekstilinde,çoraplarda,pijamalarda spor giyimde vb. alanlarda tercih edilir.
Pamuklu kumaşlar sıcak suda yıkanmaya ve sıkılmaya müsaittir. Asılarak kurutulabilir. Nemliyken ütülenirse kırışığı daha çabuk açılır, kuru ikene sıcak buharlı ütü ile ütülenir.

Bu kumaşı kullanırken hareketlerinizi kısmadık yanında elestan dediğimiz (likra ) meteryalide kumaşın içinde kullandık. Artık daha özgürsünüz J TommyLife ürünlerine rahatlık, vücuda uyum ve hareket özgürlüğü gibi eşsiz özellikler kattık.

Bizi instagramdan takip edin

2 yorum

  1. KUMAŞLARINIZ COK KALİTELİ TEBRIK EDERİZ TOMMYLİFE BU KALİTEDE DEVAM ETMENIZ DILEGIYLE.SUREKLİ SIZDEN ALISVERIS YAPIYORUZ

    YanıtlayınSil
  2. Ben aldım kumaşı çok kaliteli. Daha iki üç kez yıkandı bir problem görünmüyor şimdilik :)

    YanıtlayınSil